Як проходять громадські слухання щодо затвердження проєкту містобудівної документації
Громадське обговорення — один з важливих етапів під час розробки та зміни містобудівної документації на місцевому рівні (генеральний план, план зонування, детальний план територій). Завдяки цьому заходу місцеві жителі мають можливість захистити від забудови сквер, зелену зону, спортивний майданчик або прибудинкову територію.
Саме при розробці нової або зміні чинної містобудівної документації на місцевому рівні може визначатись подальша доля таких територій та їх функціональне призначення.
УВАГА! Затвердження містобудівної документації без проведення громадського обговорення проєктів забороняється, тому місцева влада зобов’язана їх провести.
Підготовка до громадських слухань з затвердження містобудівної документації
Процедура громадських обговорень регулюється Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також Порядком проведення громадських слухань щодо проєктів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженим постановою Кабміну від 25 травня 2011 р. №555.
Процедура громадських слухань включає наступні етапи:
- Підготовка до громадського обговорення. Розробка проєктів містобудівної документації відповідно до законодавства.
- Оприлюднення проєктів документації. Публікація прийнятих рішень щодо розроблення документації. Оприлюднення проєктів, пояснювальних записок та екологічних оцінок.
ВАЖЛИВО! Оскільки від дати оприлюднення залежить перебіг подальших строків, варто відстежувати можливі повідомлення на сайті відповідної сільської, селищної або міської ради.
- Прийом пропозицій. Пропозиції громадськості подаються у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, який не може становити менш як 30 днів з дня оприлюднення проєкту містобудівної документації.
УВАГА! Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються, тому вкрай важливо відстежувати повідомлення на сайті сільської, селищної, міської ради та вчасно подати свої письмові пропозиції (у них можуть бути викладені як Ваші пропозиції щодо змін, так і зауваження).
Читайте також: Як оскаржити містобудівну документацію
- Громадські слухання. Громадські слухання — це офіційні засідання, де громадяни та зацікавлені сторони мають можливість висловити свої думки та зауваження щодо певних міських проєктів або планів, які можуть вплинути на їхнє спільне середовище чи життя.
Порядок проведення громадських обговорень щодо затвердження проєкту містобудівної документації
Громадські слухання проводять у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дати оприлюднення проєкту містобудівної документації на місцевому рівні.
УВАГА! На початку слухань під час голосування затверджують порядок денний та регламент проведення обговорень. Усі пропозиції та зауваження громадян вносять до протоколу, тому вкрай важливо озвучити їх, щоб їх зафіксували у документі.
- Вирішення спірних питань. Робота погоджувальної комісії. Якщо замовник розроблення містобудівної документації не може прийняти рішення про врахування пропозиції (зауваження) під час проведення громадських слухань, їх розглядають на погоджувальній комісії.
До складу погоджувальної комісії входять:
- посадові особи замовника містобудівної документації;
- представники органу земельних ресурсів, природоохоронного органу, органу охорони здоров’я, містобудування та архітектури, охорони культурної спадщини та інших органів;
- представники професійних об’єднань та спілок, архітектори, науковці;
- уповноважені представники громадськості.
Кількість представників громадськості має становити не менш як 50 і не більш як 70 відсотків загальної чисельності комісії.
Дізнайтеся більше: Як захистити свої права у сфері благоустрою
УВАГА! Незалежно від наявності чи відсутності пропозицій або зауважень громадськості, під час голосування учасників громадських слухань (половина голосів зареєстрованих учасників слухань із правом голосу плюс один голос) обирають представників громадськості, які увійдуть до складу погоджувальної комісії в разі її утворення за результатами обговорень, про що зазначається у протоколі.
Які питання вирішує погоджувальна комісія
Саме погоджувальна комісія протягом двох тижнів після її утворення розглядає спірні питання, зафіксовані у протоколі громадських слухань, та ухвалює рішення про врахування або мотивоване відхилення таких пропозицій (зауважень).
- Оприлюднення результатів: Публікація результатів розгляду пропозицій у ЗМІ та на офіційних вебсайтах замовників документації.
Процедура розробки чи зміни чинної містобудівної документації завершується прийняттям рішення органом місцевого самоврядування про затвердження проєкту містобудівної документації.
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування